×

کولر آبی بهتر است یا کولر گازی | مصرف برق کولر آبی و کولر گازی زیاد است؟

۱۰ بهمن ۱۳۹۷ توسط Sucina D. Ojucunasela

در هنگام خرید کولر ممکن است اولین سوالی که برایتان پیش بیاید این است که کولر آبی بهتراست یا کولر گازی؟ و کدامیک می تواند نیاز شما را تأمین کند؟

در خصوص انتخاب بهترین نوع کولر ممکن است این سوال که کولر آبی بهتراست یا کولر گازی مطرح شود و در این میان مصرف کننده با توجه به بررسی برخی شاخص ها نسبت به انتخابی درست اقدام نماید.

نظریه هایی در مورد این امر که مصرف آب کولر آبی بیشتر است و مصرف برق کولر گازی بیشتر است وجود دارد، اما کدام نظریه دقیق تر و قابل اعتماد تر است؟

کولر آبی بهتراست یا کولر گازی

تفاوت کولر آبی و کولر گازی در چیست؟

با گرم شدن هوا، تمایل به استفاده از کولر بیشتر می شود که در این میان ابهامی در مورد نوع کولر و نوع سوخت در قالب سوال کولر آبی بهتراست یا کولر گازی مطرح می باشد، که باید مورد توجه قرار گیرد تا بهترین انتخاب صورت گیرد.

مزایای استقاده از کولر آبی:

کولر آبی بهتراست یا کولر گازی

تولید نکردن آلودگی و گازهای سمی

قیمت ارزان، نصب راحت و مقرون به صرفه بودن آن

بهترین گزینه برای اقلیم های جغرافیایی گرم و خشک

مصرف برق بسیار پایین است است که حدود یک سوم کولر های گازی است.

مکانیسم خنک کنندگی و سیستم خنک کنندگی بسیار ساده که هزینه های کمی را در بر دارد

قابلیت نصب سیتم های کنترل دما

قابلیت استفاده از پدهای سلولزی (جایگزین پوشال که می تواند راندمان فرآیند تبخیر را افزایش دهد)

قابلیت اتصال به سیستم اینورتر و کاهش مصرف انرژی

وجود کولر آبی در سایزهای مختلف راحتی انتخاب را برای خریداران را ایجاد کرده که می توانند متناسب با سایز محل مورد استفاده کولر نسبت به انتخابی درست تر اقدام نمایند.

معایب استفاده از کولر آبی:

بحران کم آبی و ضرورت صرفه جویی در آن

علی رغم پیشرفت و استفاده از پدهای سلولزی گرد و خاک و آلاینده های هوا را نمی توانند حذف کنند.

کولر آبی به مرور زمان توسط آب زنگ می زند یا دچار فرسودگی می شود.

انجام تعمیرات یخچال فریزر توسط مرکز آذین سرویس

رطوبت هوا را بالا می برد به همین دلیل در شهرهایی که شرجی هستند گزینه مناسبی به حساب نمیاید.

نسبت به میزان انرژی که مصرف می کند بازده  کمی دارد که در این باید نسبت به تعمیر کولر اقدام کرد.

امکان ورود هوای آلوده و ریزگردها به محیط داخل فراهم می شود.

چون برای کولر آبی از لوله کشی استفاده می شود ممکن است این امر در زمستان به دلیل ورود هوای سرد به داخل محیط خانه موجب هدر رفتن گرمای آن شود.

کولر آبی بهتراست یا کولر گازی

 

مزایای استفاده از کولر گازی:

کولر آبی بهتراست یا کولر گازی ؟

میزان مصرف کم برق

صدای کم دستگاه نسبت به مدل های دیگر

زیبایی دستگاه و کم حجم بودن آن

 

معایب کولر گازی :

هزینه زیاد

تمامی برنامه های صادر شده برای این نوع سیستم کاملا دیجیتال است که در صورت نیاز به تعمیر یا خرابی آن باید برد آن تعمیر شود.

کولر آبی بهتراست یا کولر گازی انحصار خدمات و قطعات مربوط به شرکت تولید کننده می باشد که اگر در کشور خریداری شده نمایندگی یا خدمات پس از فروش نباشد، مشکل آفرین خواهد بود.

برای تعمیر کولر گازی نیاز به تعمیرکاران متخصص است که آذین سرویس توانسته است با داشتن تجربه کافی در این حوزه نسبت به ارائه خدمات تخصصی اقدام کند.

کولر آبی بهتراست یا کولر گازی

در پاسخ به اینکه کولر آبی بهتر است یا کولر گازی باید گفت که معایب و مزایای هرکدام به تفصیل بیان شد، که این امر ضرورت انتخاب با آگاهی اولیه را امکان پذیر کرده است و یک خریدار با توجه به بررسی نکات فوق می تواند نسبت به داشتن انتخابی درست اقدام نماید.

کولر آبی بهتراست یا کولر گازی

همچنین خریدار می تواند با بررسی پارامترهایی مانند: میزان هزینه ای که می خواهد بکند، و همچنین موقعیت جغرافیایی به لحاظ خشک یا مرطوب بودن منطقه، نسبت به انتخابی درست اقدام نماید و مسلما این امر زمانی محقق می شود که یک سایت جامع در خصوص نحوه انتخاب به مشتریان اطلاعات اولیه را بدهد تا کلیه سوالات ممکن پیش از خرید رفع شود.

فعالیت مرکز آذین سرویس

مرکز آذین سرویس با داشتن مجرب ترین کادر حرفه ای در خصوص تعمیر کولر گازی، آبی، همچنین سایر لوازم خانگی، و با ارائه مشاوره های تخصصی در مورد انتخاب بهترین نوع دستگاه های کولر و سایر لوازم برقی، شرایط خریدی مطمئن را برای مشتریان ایجاد  نموده است که این امر در سایه نمایندگی های فعال و همچنین خدمات در دسترس به عنوان بهترین مرکز معتبر دراین خصوص معرفی می شود.

ارتباط با این مرکز می تواند در خصوص  پاسخ به سوالات مبهم مشتریان گامی مهم محسوب شود که می تواند خدمات ارزنده تری را ارائه دهد.

قابل ذکر است که این امردر کنار رضایت حداکثری مشتریان روز به روز به کیفیت خدمات خود می افزاید و در کنار دسترسی پذیری و قیمت های مناسبی که دارد سایت جامعی برای عموم مردم می باشد.

 نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *