×

علت داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر

۱ تیر ۱۳۹۸ توسط ادمین

یخچال فریزر شما با داشتن برخی قطعات که بسیار دقیق و منضبط که در حال کار کدرن هستند می تواند مجموعه ای از وظایف که اصلی ترین آن خنک کردن مواد غذایی شما می باشد را بر عهده بگیرند.

باید بدانید موتور یخچال فریزر برای انجام تبرید ، در حال کار کردن است که البته مقداری هم گرم می باشد و این گرما تا حدی عادی می باشد .

پس در صورتی که با گرم شدن موتور یخچال فریزر خود روبرو شدید نگران نباشید این موضوع امری عادی است اما درصورتی که این داغ شدن بسیار زیاد شود دیگر نمی توان از کنار آن گذشت و حتما یک مشکل در کار است.

علت داغ شدن موتور یخچال فریزر

یخچال فریزر به چند دلیل است که ممکن است دچار مشکل شود و باعث داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر شود. با ما همراه باشید تا در ادامه مواردی بسیار مهم را در این خصوص به شما خاطر نشان شویم.

ما مفتخر هستیم هر گونه سوال ، مشاوره و راهنمایی در خصوص داغ شدن موتور یخچال فریزر شما را پاسخ گو باشیم.

همچنین نیروهای تعمیرکار ما با دارا بودن بالاترین میزان تخصص در صدد رفع مشکلات شما در سریع ترین زمان ممکن در محل شما می باشند.

اگر موتور یخچال شما دچار داغ شدن بیش از حد شود و به داد آن نرسید چیزی نمی گذرد که شما با مشکلاتی از قبیل سوختن موتور یخچال فریزر ، از کار افتادن آن ، خراب شدن مواد غذایی و همچنین کلافگی و از بین رفتن وقت و زمان شما از حداقل مواردی است که در صورت داغ شدن موتور یخچال فریزر برای شما رقم می خورد و البته در صورت هرگونه سوال نمایندگی آذین سرویس در خدمت شما می باشد.

حتی در مواردی ممکن است احتمال آتش سوزی نیز در موتور یخچال شما رخ دهد .

علت داغ شدن موتور یخچال فریزر

اما علت داغ شدن زیاد موتور یخچال فریزر چیست ؟ و چگونه می توان آن را رفع نمود. بهتر است در سریع ترین زمان با یک کارشناس تعمیر یخچال از یک نمایندگی معتبر در این مورد صحبت نمایید تا شما را به طور دقیق راهنمایی نماید البته مرکز ما یکی از مراجع رسمی در این خصوص می باشد می توانید با شماره تلفن های درج شد در سایت با ما در هر لحظه در ارتباط باشید.

می توان علت داغ شدن را به چند دسته تقسیم نمود:

داغ شدن کمپرسور

کمپرسور در یخچال شما می تواند اصلی ترین بخش به حساب بیاید که شما با داشتن این قطعه است که عملکرد خنک کننده را در یخچال خود شاهد هستید .

کمپرسور معمولا زیاد داغ نمی شود مگر این که در زمانی که یخچال شما برای مدت زمان زیادی به طور یکنواخت در حال کار کردن باشد موجب داغ شدن آن می شود که البته با داشتن یک ترموستات سالم و داشتن گاز مبرد به میزان کافی می توان از بروز این مشکل جلوگیری نمود.

ترموستات در یخچال شما تعیین کننده میزان کارکرد کمپرسور می باشد ، این قطعه حیاتی تعیین کننده میزان دما و دستور دهنده برای کارکردن کمپرسور و موتور یخچال شما می باشد در صورت درست کار کردن ترموستات دیگر موتور یخچال شما به صورت یکنواخت کار نمی کند و سبب داغ شدن بیش از حد آن نمی شود.

وجود مشکل در کندانسور

وظیفه انتقال گرما و دمای بالایی که از داخل یخچال توسط موتور یخچال فریزر صورت می گیرد، به عده لوله های کندانسور می باشد .

مشکلات رایج یخچال فریزر

این لوله ها از گرما را از موتور گرفته و به خارج از آن انتقال می دهند عوامل مختلفی مانند وجود گرد و خاک ، آلودگی و دیگر موارد سبب عدم امکان انتقال گرما می شود و با این حالت باعث داغ شدن  و فشار آمدن به کمپرسور می گردد.

از کار افتادن فن خنک کننده

اما فن خنک کننده ، این فن مانند هر فن خنک کننده دیگری که در قسمت هایی که گرما تولید می شود ، وظیفه خنک کردن و رفع گرما در یخچال فریزر نقش اساسی دارد.

حتی در مواردی علت می تواند این فن باشد که از کار افتاده است، در صورت کار نکردن درست و خراب شدن فن خنک کننده کمپرسور بسیار داغ می شود و ممکن است اتفاقاتی همچون آتش سوزی و سوختن کامل موتور یخچال شما را در پی داشته باشد.

راه حلی برای رفع داغ شدن بیش از حد موتور یخچال فریزر

با انجام برخی موارد شما می توانید از بروز داغ شدن بیش از حد موتور یخچال فریزر خود جلوگیری نمایید و از بروز اتفاقاتی که هزینه روی دست شما می گذارد جلوگیری می نمایید از جمله این موارد می توان به تمیز کردن لوله های کندانسور اشاره نمود که با این کار لوله های کندانسور شما دیگر به سادگی گرما را انتقال می دهد و مشکلی در میان نخواهد بود.

پس به خاطر داشته باشید موتور یخچال فریزر شما نباید بیش از حد داغ شود به طوری که در صورت عدم بروز هر مشکلی در طول زمان یخچال شما به طور کامل با بازدهی کم روبرو خواهد شد و عمر مفید آن به شدت کاهش پیدا می نماید.

الان و با هزینه ای بسیار کم می توانید با داشتن یک سرویس و در صورت نیاز تعمیر موتور یخچال فریزرتان از بروز یک مشکل اساسی آن هم تعویض موتور و یا گاها حتی تعویض یخچال را جلگیری نمایید.

 نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *