×

آموزش کامل معرفی قطعات پکیج دیواری و پرشر سوئیچ آب

۲۱ دی ۱۳۹۷ توسط ادمین

معرفی قطعات پکیج دیواری

در این مقاله قصد داریم برای مخاطبان و کاربران عزیز آموزش معرفی قطعات پکیج دیواری یا پرشر سوئیچ آب و نقش کاربرد آنها را معرفی را کنیم و شما بعد از مطالعه این مقاله از محل نصب، روش کار و عیب یابی آن آشنا می شوید و اگر روزی قصد تعمیر پکیج دیواری را داشتید راحت بتوانید به تعمیر پکیج اقدام کنید پس با ما همراه باشید.

معرفی قطعات پکیج دیواری

در دنیای امروزه یکی از احتیاجات اولیه انسان آب گرم بهداشتی و گرمایش خانه و محل کار است که در سالهای گذشته این نیاز به صورت های گوناگونی مثل کرسی ذغالی و بخاری های برقی و نفتی تامین می شد ولی در حال حاضر به خاطر مستقل بودن امکانات ساختمان که در هر خانه و آپارتمان دیده می شود و به عنوان یکی از مهم ترین وسایل زندگی محسوب شده دستگاه گرمایشی و تولیدکننده آب گرم مصرفی و شستشویی با عنوان پکیج دیواری و یا پکیج گرمایشی است.

پکیج های دیواری در زندگی امروزه دارای مزایایی زیادی هستند از جمله به خاطر زیاد شدن و مستقل بودن خانه ها به صرفه هستند، دارای حجم و اندازه بسیار کوچک به اندازه آبگرمکن می باشند. بنابراین به خاطر زیاد شدن این سیستم گرمایشی لازم است از تعمیرکاران با تجربه استفاده بشود تا آنها بتوانند نیاز مشتریان را در مورد سرویس و نگهداری پکیج دیواری گرمایشی رفع نمایند.

کاربرد پرشر سوئیچ آب در پکیج چیست؟

معرفی قطعات پکیج دیواری : همانطور که از اسم این قطعه مشخص است وظیفه کنترل کردن مدار آب مصرفی را به عهده دارد بطوریکه پکیج آب بدون آب روشن نشود.

پرشر سوئیچ آب در همه مراحل کار کنترل کننده مدار بوده و در هنگامی که فشار آب مدار گرمایش بیشتر از ۶٫۰ باشد مدار پرشر سوئیچ آب بسته شده و پکیج کار خود را دنبال می کند و در صورت پایین بودن فشار آب مدار گرمایش پرشر سوئیچ آب باز می شود و اجاز ادامه مرحله بعد را نمی دهد.

روش تست کردن پرشر سوئویچ آب

هنگامیکه فشار آب مدار گرمایش نرمال باشد مدار برق پرشر سوئیچ را تست می کنیم در صورتی که مدار بسته باشد قطعه سالم است و در صورت باز بودن قطعه خراب می باشد.

علایم خرابی قطعه در کارکرد دستگاه پکیج

پکیج هیچگونه واکنشی نشان نمی دهد و در همان مرحله اول باقی می ماند.

Top of Form

Top of Form

Bottom of Form

قطعات تشکیل دهنده پکیج دیواری

شیر سه طرفه چیست:

این قطعه در پکیج تغییر دادن مسیر آبگرم از مدار شوفاژ به مدار آبگرم مصرفی را به عهده دارد.

برد جرقه چیست:

این قطعه در هنگام باز بودن گاز در مشعل شعله را ایجاد می کند و همچنین زیاد کردن ولتاژ ورودی و انتقال به مشعل را انجام می دهد.

برد پکیج چیست:

برد پکیج وظیفه تجزیه و تحلیل ورودی و خروجی دستگاه را داشته و مثل مغز دستگاه کار می کند.

وریستور چه می باشد:

معرفی قطعات پکیج دیواری : این قطعه پکیج درمدار با مصرف کننده به طور موازی قرار گرفته و یک نوع مقاومت وابسته به ولتاژ است که در نگهداری از قطعات و مدار الکترونیکی در مقابل ولتاژ اضافی استفاده می شود.

ترمیستور چه می باشد:

این قطعه نوعی مقاومت حساس به درجه حرارت بوده و ۲ نوع می باشد:

ترمیستور با ضریب حرارتی مثبت (PTC)

ترمیستور با ضریب حرارتی منفی (NTC)

پمپ خطی یا پمپ سیرکولاسیون چیست:

در هنگام افت فشار گرمایش و گردش آبگرم در مسیر گرمایش استفاده می شود که توسط یک خازن به صورت سری در مدار الکتریکی نصب و راه اندازی می گردد.

درصورتی که دارای کولر گازی هستید می توانید قطعات کولر گازی را از ما با قیمت مناسب تهیه کنید.

شیر تحلیه آب مدار گرمایش چیست:

از این قطعه برای تخلیه کردن آب داخل سیستم در هنگام خرابی و تعمیرات استفاده می شود.

فلوسویچ یا کلید جریان چیست:

این قطعه مثل یک کلید وظیفه قطع و وصل جریان الکتریکی را داشته و در مسیر ورودی آب به شوفاژ دیواری است.

شیر پرکن پکیج چیست:

این قطعه در آب گیری سیستم کاربرد داشته و بین لوله آب سرد ورودی به پکیج قرار دارد و آب را به صورت اندازه وارد سیستم می کند.

 شیرهوا گیری اتوماتیک چه می باشد:

این قطعه به طور اتوماتیک کار هواگیری را انجام داده و روی پمپ سیرکولاسیون نصب شده است.

سیستم ضد یخ زدگی پکیج چه می باشد:

زمانی که برق دستگاه وصل باشد حتی در صورت خاموش بودن باز هم سیستم فعال بوده و هر چند وقت یکبار دستگاه ۶۰ ثانیه روشن و خاموش می شود.

گیج دما و فشار چیست:

این قطعه نیز روی بدنه پکیج نصب شده و فشار و دمای سیستم را مشخص می کند.

در این مطلب اقدام به معرفی قطعات پکیج دیواری کردیم و همچنین اقدام به توضیحاتی درباره پرشر سوئیچ آب کردیم و البته در صورت نیاز به راهنمایی در قسمت نظرات پیام های خود را ارسال نمایید.

مطالب پیشنهادی :

0/5 ( 0 نظر )نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *