×

علت پریدن فیوز کولر گازی

۲۷ اسفند ۱۳۹۷ توسط ادمین

بدون شک شما هم به دنبال علت پریدن فیوز کولر گازی پنجره ای یا دوتیکه هستید؟ آیا اسپیلت شماهم با این مشکل روبه رو شده است و با خاموش شدن ناگهانی کولر گازی مواجه می شود؟ اصلا نگران نباشید چراکه ما با معرفی فیوز مینیاتوری مناسب کولر گازی از بروز این مشکل جلوگیری کرده ایم.

علت پریدن فیوز کولر گازی

در فصل تابستان و در روز های گرم سال استفاده از کولر آبی و گازی بسیار زیاد می شود و قطعا در برخی مواقع پیش می آید که با خاموش شدن ناگهانی کولر گازی پنجره ای و دوتیکه یا اسپیلت مواجه شوید و ما راهکار هایی را برای این مورد به شما عزیزان آموزش می دهیم.

در ادامه با مطلب علت پریدن فیوز کولر گازی پنجره ای و همچنین دوتیکه به شروع آموزش می پردازیم و اقدام به عیب یابی کولر گازی به صورت کامل می کنیم.

باید دقت داشته باشید که سیم کشی کولر گازی باید درست و با سیم با کیفیت انجام  شود که این کار را در حال حاضر اگر توجهی در هنگام نصب کولر گازی نداشته باشید نصاب انجام  نمی دهد و در صورت متوجه نشدن شما این مشکلات برای شما پیش می آید.

حال می خواهیم به علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی پنجره ای و دوتیکه بپردازیم که چرا انتخاب سیم بی کیفیت در هنگام نصب کولر گازی باعث می شود که پریدن فیوز کولر گازی اتفاق بی افتد؟

باید بدانید وقتی که کولر گازی در حال کار می باشد سیم آن برق زیادی را می کشد و در صورتی که آن ضعیف باشد برق دچار نوسان می شود و یا آن داغ شدن و باعث آب شدن سیم می شود! در خوشبینانه ترین حالت فیوز می پرد و نمی گذارد تا آسیب احتمالی بر کولر وارد شود. در صورتی که به دنبال علت پریدن فیوز کولر گازی پنجره ای هستید باید بدانید که فیوز برای جلوگیری از آسیب رسیدن به موتور و خود یونیت استفاده می شود و وجود آن بسیار ضروری و مهم می باشد.

از دیگر عواملی که نتیجه آن پریدن فیوز کولر گازی می باشد نوسانات برق می باشد که در فیوز های اسپیلت تعریفی شده است که اگر مقدار برق ورودی و در جریان از مقدار پیشفرض کم تر شود آن بپرد و باعث جلوگیری از خطرات احتمالی شود و یا در صورت زیاد شدن جریان برق آن با پریدن از خطر جلوگیری کند.

علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

یکی از مهمترین عوامل و علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی دو تیکه و پنجره ای استفاده از فیوز فرعی می باشد که در حال حاضر در بازار بسیار زیاد شده است و اصلا نمی توان آن را با فیوز اورجینال و شرکتی تشخیص داد و خیلی از شهروندان با خرید اینگونه فیوز ها برای خود دردسر ساز می شوند و در فصل تابستان و در گرمای شدید به صورت مداوم باید فیوز آن را وصل نمایید.

علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی

می توانید در هر ساعت از شبانه روز برای تعمیرات کولر گازی با مرکز آذین سرویس تماس بگیرید و با شماره گیری ۰۲۱۷۷۶۱۲۹۳۹ از کارشناسان ما درخواست فنی کار نمایید تا در محل شما در کم تر از ۳۰ دقیقه حاضر شوند.

البته در نظر داشته باشید که هر گونه اتصالی در سیم کشی کولر و همچنین کمپرسور آن باعث می شود که فیوز اسپیلت پریده شود و باید حتما برای عیب یابی با یک متخصص تماس بگیرید تا با ابزار های خود بتواند دقیقا عیب را شناسایی کرده و آن را رفع عیب نماید.

اما در کل علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی پنجره ای درسته که بسیار کم اتفاق می افتد اما داغ شدن بیش از حد آن در سری های جدید یکی از علت پریدن فیوز اسپیلت می باشد و باید حتما فظای مناسبی را برای کمپرسور کولر گازی خود در نظر بگیرید که به صورت کامل و مداوم هوا در جریان باشد.

علت خاموش شدن اسپلیت چیست ؟

شما عزیزان باید بدانید که هیچ تفاوتی ندارد در بین و انواع کولر ها و قطعا باید از پایه بهترین سیم کشی را برای اسپلیت خود در نظر بگیرید و نباید از جنس های فرعی استفاده نمایید که اینگونه مشکلات پیش می آید و در ادامه به علت خاموش شدن ناگهانی اسپلیت می توانید توجه داشته باشید که اقدام به معرفی فیوز مینیاتوری مناسب کولر گازی می کنیم.

فیوز مینیاتوری مناسب کولر گازی

توجه داشته باشید که فیوز مینیاتوری مناسب کولر گازی در حال حاضر که قیمت نسبتا مناسبی هم دارد و کم پیش می آید که مشکل ساز شود یک کلید مینیاتوری ۱۶ آمپر نوع C می تواند جوابگوی کولر شما در منزل و شرکت شما باشد.

فیوز ها انواع بسیار زیادی را دارند و البته قیمت های بسیار متفاوتی در بازار دارند و حتی در حال حاضر به دلیل این که اجناس چینی دیگر قابل تشخیص نمی باشند باید با یک باتجربه مشورت نمایید و بهترین فیوز را خریداری کنید که ما در فروشگاه قطعات کولر گازی اقدام به فروش فیوز مینیاتوری مناسب کولر گازی می کنیم و آن را ۹۰ روز گارانتی می نماییم که خیالتان از بابت اصل بودن آن راحت باشد! پس می توانید روی مرکز آذین سرویس برای دریافت جنس اصلی حساب باز کنید چراکه تنها مرکزی می باشیم که گارانتی روی فیوز ارائه می کنیم.

از دیگر علت های پریدن فیوز کولر گازی پنجره ای می تواند به استفاده زیاد و مداوم از کولر گازی باشد که باعث داغ شدن و بالارفتن حرارت در کمپرسور کولر می شود که ترموستات آن  دستور خاموش شدن برای خنک شدن می دهد.

به یاد داشته باشید که می توانید با انجام  به موقع سرویس کولر گازی از داغ شدن کمپرسور جلوگیری کنید و در نهایت از پریدن فیوز در صورتی که به دلیل گرما و داغ شدن باشد جلوگیری نمایید! قطعا سرویس کردن به موقع کولر طول عمر چند برابری به اسپلیت شما می دهد.

خاموش شدن کمپرسور کولر گازی

بدون شک در فصل تابستان این مورد برای شماهم اتفاق افتاده است که در خود علت های بسیار زیادی دارد و باید بدانید که خاموش شدن کمپرسور کولر گازی حتی می تواند از فیوز آن باشد و در کل اتصالی های غیر منتظره و یا دیگر موارد مانند اب شدن سیم به خاطر ضعیف بودن سیم کشی باشد.

شما عزیزان باید بدانید در صورتی که دارید از کولر خود استفاده می کنید و ناگهان کولر شروع به خاموش شدن میکند و همچنین کمپرسور دیگر روشن نمی شود به احتمال زیاد به دلیل فشار و بار برقی می باشد که باعث شده است که عمل پریده شدن فیوز کولر گازی اتفاق بی افتد و دیگر حتی نتوانید خود ان را روشن نمایید.

ما به شما پیشنهاد می دهیم که در صورتی که از فیوز مناسب برای کولر گازی پنجره ای خود استفاده نمایید به هیچ عنوان با این مشکل مواجه نمی شوید البته به شرط آن که سیم کشی و کابل هایی که برای کمپرسور در نظر گرفته اید بسیار مقاوم و با کیفیت عالی باشد و با رعایت این موارد و نداشتن اتصالی های احتمالی باید گفت که درصد خاموش شدن به صفر می رسد.

شما عزیزان می توانید در صورتی که مشکل خود را پیدا نکرده ایم و با آموزش ما نتوانسته اید اقدام به عیب یابی کولر خود کنید به صورت شبانه روزی با شماره های پشتیبانی ما تماس بگیرید و از خدمات بسیار با کیفیت این مرکز بهرمند شوید.

شماره تماس : ۷۷۶۱۲۹۳۹ و شماره همراه ۰۹۱۲۲۸۰۳۹۸۲

در صورتی که سوالی دارید می توانید در قسمت نظرات از ما سوال خود را پرسش نمایید تا کارشناسان ما کم تر از ۵ دقیقه پاسخ شمارا ارسال نمایند.نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. رضا گل کاری گفت:

  سلام خسته نباشین من یه کولر گازی پنجره ای داریم امروز شسته بودم خشک شد زدم به برق تا کلید روشن رو زدم که فن شروع به کار کنه یهو جرقه زد و فیوز پرید الان چیکار کنم موتورش سوخته یا نه

  1. ادمین گفت:

   با سلام به نظر میرسه موتور سالم باشه و فیوز مانع آسیب رسیدن به موتور شده و کار اصلی فیوز هم در همین راسته می باشد.
   لطفا اقدام به خرید یک فیوز اصلی نمایید که ما در این مرکز در صوزت تمایل در محل شما ارسال میکنیم.
   نگران نباشید مشکلی پیش نیامده است. اما به دلیل این که میگین مشاهده کردید فن کولر جرقه زده و بعد دیگه روشن نشده با عویض فیوز و در نهایت تست مجدد مشخص میشه که فیوز کولر گازی خراب شده یا خیر.
   فن هم به دلیل جرقه احتمالی خرابی رد نمیشه.